DİYARBAKIR ANNELERİNE DESTEK:

DİYARBAKIR ANNELERİNE DESTEK: "ANNELERİN DİRENİŞİYLE UMUTLAR YEŞERDİ"

Evlatları dağlarda rehin tutulan annelerin feryadı da, askere gönderdiği oğlunun ölüm haberiyle yıkılan annelerin feryadı da bizim feryadımızdır.  Tüm insanlarımızı ve bu ülkenin sağduyusunu temsil eden akademisyenleri, annelerin başlattığı bu vicdan hareketini desteklemeye davet ediyoruz.

AKADEMİSYENLER ’TERÖRE SESSİZ KALMIYOR ! ’ BİLDİRİSİ

AKADEMİSYENLER ’TERÖRE SESSİZ KALMIYOR ! ’ BİLDİRİSİ

Türkiye aylardır süren vahşi bir terörle karşı karşıya bulunmaktadır. PKK, DAEŞ, FETÖ gibi terör örgütleri uluslararası güçlerin vekâlet savaşlarını yürütmekte; huzur ve barışı bozmaktadır. Son aylarda PKK başta olmak üzere terör örgütleri tarafından ülkemizin doğusunda bazı il merkezlerinde ve ilçelerinde gerçekleştirilen terör eylemleri, hiçbir insani ve ahlaki değer tanımamaktadır. İlçe, mahalle ve sokakları mayınlı çukurlarla ayırmaya çalışan terör örgütü, şehirleri cehenneme çevirerek barış ortamını ve kamu güvenliğini yok etmek istemektedir. Terör örgütleri ülkemizin doğusunda sokak ortasına kurduğu barikatlarla ve silahlı çeteleriyle Kürt vatandaşlarımız başta olmak üzere bölgede yaşayan tüm insanların en temel hakkını, yani yaşama hakkını tehdit etmektedir.

"AKADEMYADA YENİ BİR UFUK" SONUÇ BİLDİRİSİ

Hür Akademisyenler Derneği tarafından 14 Kasım 2015 tarihinde Ankara-İç Kale Otelde tertip edilen “Akademyada Yeni Bir Ufuk” isimli toplantı neticesinde aşağıda ifade edilen sonuçlara ulaşılmıştır:

ALÇAK SALDIRIYI LANETLİYORUZ! (10.12.2016, BEŞİKTAŞ)

ALÇAK SALDIRIYI LANETLİYORUZ! (10.12.2016, BEŞİKTAŞ)

Akademisyenler olarak bu hain saldırıların karşısında ve halkımızla birlikteyiz.

Adalet, eşitlik, özgürlük ve mazlum insanlar adına küresel boyutta milletçe attığımız her adımın; İnsanlık adına söz sahibi olmaya çalıştığımız her alanın küresel güçlerin rahatını kaçırdığının farkındayız.

15 TEMMUZ VE FETÖ İLE MÜCADELE

15 TEMMUZ VE FETÖ İLE MÜCADELE

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı canlarını siper ederek bu kutlu zaferi milletimize armağan eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi şükranla anıyoruz.