Kariyer Durağı Projemiz açılış programı ile başladı.

Kariyer Durağı Projemiz açılış programı ile başladı.

15 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleşen programımızda Dr. Mehmet Sılay “Türkiye’de Sosyal Sorumluluk ve Gönüllük” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

ELEŞTİREL DÜŞÜNCE ATÖLYESİ

ELEŞTİREL DÜŞÜNCE ATÖLYESİ

Hür Akademi Düşünce Okulu kapsamında yürütülen

Eleştirel Düşünce Atölyesi 08 Kasım 2019 tarihinde Hacı Bayram Mahallesindeki Genel Merkezimizin yeni binasında ilk dersle birlikte başladı.

Yaklaşık 12 hafta olarak planlanan atölye çalışmamız, Hacı Bayram Veli Üniverisitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr Hasan AYIK tarafından sunulmaktadır.

Derslerimize ait videoları medya kanalımızdan görüntüleyebilirsiniz.

HAKAD YouTube Kanalı

Ekim’de Gaziantep’te ’Uluslararası Göç Kongresi’

Ekim’de Gaziantep’te ’Uluslararası Göç Kongresi’

Hür Akademisyenler Derneği-HAKAD (The Association of Free Academicians-FACAD)’ın da destekçileri arasında bulunduğu, Gaziantep Üniversitesi, Global Health ve Union of Medical Care and Relief Organizations (UOSSM) ortaklığında ve Beyrut Amerikan Üniversitesi iş birliğinde, Gaziantep’te, 14- 18 Ekim 2019 tarihlerinde Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa, Uzak Doğu, Orta Doğu ile Kuzey Afrika ülkelerinin önde gelen yüksek itibarlı üniversite ve araştırma merkezlerinden 250’nin üzerinde akademisyen ve araştırmacının katılacağı bir kongre düzenlenmektedir.

HAKAD Felsefe Atölyesi Tamamlandı

HAKAD Felsefe Atölyesi Tamamlandı

Hürakademi Düşünce Okulu kapsamında gerçekleştirilen ilk eğitim çalışması olan, "İslam Düşüncesi ile karşılaştırmalı olarak Felsefenin Serüveni" nin işlendiği HAKAD Felsefe Atölyesi 19.04.2019 tarihinde Ankara ÖZEV binasında saat 20:00’de gerçekleştirilen son dersiyle tamamlandı.

Program sonunda Hacı Bayram Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr Hasan AYIK’a, programa desteklerinden dolayı ÖZEV Yönetim Kurulu Başkanı Tekin BAŞER, Soner GÜLTEKİN ve Muharrem ESEN’e Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

Daha sonra derslere düzenli olarak devam eden katılımcılara Katılım Belgeleri takdim edildi.

FELSEFE ATÖLYESİNDE İLK DERS

FELSEFE ATÖLYESİNDE İLK DERS

Düşünce okulu kapsamında yürütülecek olan "HAKAD Felsefe Atölyesi"nde ilk olarak İslam Düşüncesi ile karşılaştırmalı olarak "Felsefenin serüveni" işlenmeye başlandı. Prof Dr Hasan AYIK Hocanın sunumuyla 12 hafta sürecek olan programda 8. yüzyıldan başlanarak günümüze kadar düşünce alanında insanlığın birikimi katılımcılarla birlikte işlenecektir.

HAKAD Felsefe Atölyesi

HAKAD Felsefe Atölyesi

Hür Akademi Düşünce Okulu kapsamında ilk atölyemiz olarak HAKAD Felsefe Atölyesi 8 Şubat 2019 da faaliyetlerine başladı. Felsefe atölyesi kapsamında İslam Düşüncesi ile karşılaştırmalı olarak "Felsefenin serüveni" işlenmeye başlandı.

Prof Dr Hasan AYIK Hocanın sunumuyla 12 hafta sürecek olan programda 8. yüzyıldan başlanarak günümüze kadar düşünce alanında insanlığın birikimi katılımcılarla birlikte işlenecektir.